Také máte pocit, že kdykoliv se vám zdá, že máte své finance konečně pod kontrolou, objevíte ve schránce nějakou neočekávanou složenku, která je kompletně rozhodí? Pokud nemáte žádné rezervy, tak to pro vás může skutečně představovat problém, který vyřeší pouze rychlá, krátkodobá půjčka. S nimi je však spojeno plno různých tvrzení, která sice někdy bývají pravdivá, ale také lživá, proto je třeba si ujasnit jejich skutečné výhody a nevýhody.

Vše snadno vyřídíte

Hlavním důvodem, proč lidé sahají po rychlých půjčkách, je především to, jak snadno ji mohou vyřídit. Stačí otevřít internetový vyhledávač a vyhledat “rychlá půjčka ihned” a hned se před vámi objeví desítky různých nabídek. Kvůli vyřízení úvěru tedy nemusíte ani nikam chodit, vše totiž vyřídíte přímo online. To platí i v případě, že se rozhodnete, že si peníze necháte doručit v hotovosti kurýrem.

Pak je tu samozřejmě rychlost, 犀利士
která je pro žadatele neméně důležitá, obzvlášť pokud se datum splatnosti jejich složenek neúprosně blíží. Rychlost vyřízení, tedy doba od podepsání smlouvy až po předání peněz žadateli, se totiž často pohybuje v řádu hodin. Jediné, co by mohlo doručení o něco zpozdit, by bylo to, kdybyste měli účet u jiné banky a museli kvůli tomu čekat do druhého dne.

Tento druh půjček je navíc velmi dostupný – nízký příjem nebo menší záznam v registru často nebývají překážkou. Každý poskytovatel je sice ze zákona povinný si prověřit vaši bonitu a finanční historii, shovívavosti se však žádné velké meze nekladou, což mnoho lidí vnímá jako velkou výhodu. Pamatujte však na to, že pokud vám někde úvěr zamítli, nesnažili se chránit jen sebe, ale také vás.

Za rychlost si ale připlatíte

Jak se říká, čas jsou peníze, a to v dnešní době platí dvojnásob. Takže když si vyberete určitou půjčku hlavně proto, že poskytovatel slibuje rychlé vyřízení, musíte počítat také s tím, že vás to bude stát něco navíc. Vyšší cena půjčky se většinou promítá jak do úrokové sazby, tak i do celkové roční procentní sazby nákladů, kterou obvykle najdete pod zkratkou RPSN.

Existují však i jiné poplatky, které vám mohou udělat pořádnou díru do rozpočtu. Charakteristickým rysem rychlých půjček totiž není jen jejich rychlé vyřízení, ale take krátká doba splatnosti. Když ji nedodržíte, čekají vás poměrně vysoké poplatky z prodlení, které mohou vaše finanční potíže ještě prohloubit. Kromě toho je také třeba dávat pozor na skryté poplatky nebo poplatky za předčasné splacení, o kterých se dozvíte jedině tak, že si důkladně přečtete smlouvu.