Hrací automaty jsou snad nejoblíbenější hazardní hrou na světě. Bohužel také 犀利士
jednou z těch potenciálně nejškodlivějších. A situace je o to horší, že díky internetu si dnes může zahrát prakticky kdokoliv.

Je široce známé, jak snadno se lidé stávají na hazardních hrách závislí. Přemýšleli jste ale někdy o tom, že to není jen jejich vina? Vždyť automaty do gier jsou přímo sestrojené tak, aby způsobovaly závislost.

Obecně přijdete až o 90 % svých peněz

Šance na výhru nejsou příliš vysoké. Kasina musí vydělávat, a proto hrací automat nejdřív nasbírá spoustu peněz, než nějaké vydá. Všechny automaty jsou naprogramovány, aby vracely cca 85-95 % vložených peněz. Zbytek tvoří zisk kasina. Jenže než se nasbírají peníze na jednu výhru, nějaký čas to trvá, a proto většina lidí o finance spíš přichází. A zjistit, v jakém kasinu jsou automaty výnosnější, je téměř nemožné.

Psychologie hraje svou roli

Automaty vás poměrně dobře dokážou přesvědčit, že jste na tom vlastně dobře a již brzy určitě vyhrajete. Výhra velmi často uteče zdánlivě jen o kousek. Symbol jackpotu se zobrazuje těsně pod nebo nad úrovní, v níž potřebujete dostat stejné obrázky. Hráči se pak zdá výhra na dosah ruky, přestože tomu tak není.

Obvyklou praktikou jsou také falešné výhry. Vy sice vyhrajete, ale tak nízkou částku, že je mnohem menší než obnos peněz, jejž jste do hry vložili. Ve skutečnosti jste tedy ve ztrátě. Pocit euforie z vítězství vám ovšem nedovolí nad tím takto přemýšlet. Hrací automaty jsou obecně jednou z nejrychleji probíhajících hazardních her, takže si ani nestihnete všimnout, jak rychle přicházíte o své peníze.

Důležité je si všechno tohle uvědomit

Ne z každého, kdo si někdy zahrál hrací automaty, se stal gambler, co prohrál všechny své úspory. Odolat vidině výhry ovšem není zrovna snadné. Kasina mají dobře promyšlené, jak si udržet hráče.